skip to Main Content

A Confindustria Ungheria meghívja Önt az első rendezvényére

A Confindustria Ungheria az Olasz Köztársaság Napja alkalmából 2023. június 2-án Debrecenben konferenciát szervez „A páneurópai ipari fejlődés új perspektívája” címmel, amelynek célja az Olaszország és Magyarország közötti ipari kapcsolatok előmozdítása.


A találkozón részt vesznek olasz és magyar szaktekintélyek, a Confindustria vezetői, valamint a nemzeti és helyi intézmények képviselői. A Debrecen városa által támogatott rendezvényt az Unicredit Magyarország és a Confindustria Ungheria tagjai: a Sofidel, a Tecnica és a Mital Group is támogatják.


A nap programja A konferenciát Dr. Masucco Roberto, a Confindustria Ungheria elnöke és Dr. Menia Roberto az Olasz Köztársaság szenátora nyitja meg. A rendezvényt megtiszteli jelenlétével Dr. Sztáray Péter
András
a Külgazdasági és Külügyminisztérium energiaellátásért és biztonságpolitikáért felelős államtitkára és Dr. Papp László, Debrecen polgármestere is. Olasz részről Tripodi Maria az olasz Külügyminisztérium energiaellátásért és biztonságpolitikáért felelős Államtitkárhelyettese fogja egy video üzenet keretében köszönteni a megjelenteket.


A megnyitó beszédeket követi Dr. Belligotti Massimo az Olasz Nagykövetség Gazdasági és Kereskedelmi attachéja, Dr. Meroni Maria Luisa, a Confindustria Est-Europa elnöke beszéde követi. A bevezető és intézményi köszöntők után a MGYOSZ igazgatósági tagja dr. Horváth Miklós és a HIPA (Hungarian Investment Promotion Agency) képviselője tartanak előadást a magyarországi befektetésekről. Ezt követően Pécskay Zoltán, az EDC Debreceni Város- és Gazdaságfejlesztési Központ ügyvezető igazgatója szólal fel Debrecen gazdasági fejlődéséről és növekedéséről.

A nap utolsó témája a vállalatok nemzetközivé válási stratégiáinak pénzügyi támogatása lesz. Erről Paoli Alessandro, az UniCredit Nemzetközi Központ olaszországi vezetője és Andrea D’Alessandro Andrea, az UniCredit Bank Hungary Nemzetközi Központjának vezetője beszél.


Végül Langella Raffaele, a Confindustria nemzetközi ügyekért felelős igazgatója zárja a rendezvényt,
kiemelve „A páneurópai ipari fejlődés új perspektívája” projekt fontosságát és az ezzel kapcsolatos
feladatokat.

A Confindustria Ungheria 2022-ben jött létre azzal a céllal, hogy elősegítse minél több, megfelelően képzett olasz vállalkozói jelenlétet Magyarországon, mind állami, mind pedig privát szinten. A térségben működő legismertebb olasz cégek közül néhány tucat már csatlakozott is a projekthez, sokan mások pedig jelezték nyárig történő csatlakozási szándékukat.


A Confindustria Ungheria olyan innovatív, nemzetközi, etikus és fenntartható üzleti rendszert szeretne létrehozni, amely a magánszervezetek jelenlétén, a vállalatok közvetlen részvételén és a vállalkozások lehetőségeinek megteremtésén alapul.

„Szilárdan hiszem, hogy a személyes és szakmai fejlődés érdekében össze kell fognunk ahhoz, hogy
olyan eredményeket érjünk el, amik pusztán egyéni munkával nem lennének lehetségesek”.


Dr. Masucco Roberto, Confindustria Ungheria elnöke, Est-Europa

A Confindustria Ungheria büszke arra, hogy a térség 11 országának képviselőivel együtt a tagja a
Confindustria Est-Europa hálózatának is.
„Vállvetve azon dolgozunk, hogy európai és nemzetközi szinten is egyre nagyobb hangsúlyt kapjunk
és egyre jobban elismerjenek minket”.

Meroni Maria Luisa, a Confindustria Est-Europa elnöke

A Confindustria maga, az olaszországi gyártó és szolgáltató cégeket képviselő központi szervezet. A
Confindustriához több mint 150 000 kis-, közép- és nagyvállalat csatlakozott önkéntesen, amelyek összesen több mint 5 millió munkavállalót foglalkoztatnak, és az olasz GDP (bruttó hazai termék) mintegy harmadát adják. A szervezet küldetése, hogy elősegítse az ország gazdasági, társadalmi és városi növekedésének kulcsát jelentő vállalkozások megerősítését.

A Confindustria küldetésének teljesítése érdekében közös utakat jelöl ki, és – az autonómia és a befolyási területek tiszteletben tartása mellett – közös célokat, illetve kezdeményezéseket határoz meg a gazdasági és pénzügyi világot, a nemzeti, európai és nemzetközi intézményeket, a közigazgatást, a szociális partnereket, a kultúrát és a kutatást, a tudományt és a technológiát, a politikát, az információt és a civil társadalmat illetően.

Back To Top