skip to Main Content

Soft skills: kulcs a sikeres működéshez- ITL Group

TARTALOM:

  1. SOFT SKILLEK- MIÉRT NÉLKÜLÖZHETETLEN FAKTOR?
    1. SOFT SKILLEK- ÉRTÉK A FOGALOM MÖGÖTT
    2. MIÉRT NÖVEKSZIK A SOFT SKILLEK BEFOLYÁSA A MUNKAHELYEKEN?
    3. A KUTATÁSOK IS MEGERŐSÍTIK A SOFT SKILLEK FONTOSSÁGÁT
    4. SOFT SKILLEK- EZÉRT FONTOSAK A MUNKAVÁLLALÓKNAK ÉS A MENEDZSEREKNEK  EGYARÁNT
  2. SOFT SKILLEK- AZ ÉRTÉKELÉS JELENTŐSÉGE
    1. SOFT SKILLEK-EZÉRT MÉRJÜK FEL ŐKET
    2. SOFT SKILLEK- ÍGY ÉRDEMES FELMÉRNI
    3. KEZDŐPONT- INNEN LÉPJÜNK A VERSENYKÉPES TELJESÍTMÉNY FELÉ
  3. SOFT SKILL FEJLESZTÉS VEZETŐKNEK ÉS MUNKAVÁLLALÓKNAK
    1. EZÉRT FOGJUNK NEKI MIELŐBB A SOFT SKILL-TRÉNINGNEK
    2. SOFT SKILL TRÉNING – KÉTSÉGEK
    3. INNOVATÍV TRÉNING LEHETŐSÉGEK
  4. JÁTÉKALAPÚ ÉRTÉKELÉS ÉS TANULÁS: INNOVATÍV MEGKÖZELÍTÉS A SOFT SKILLEK VILÁGÁBAN
    1. AZ ACCELIUM MÓDSZER
    2. AZ ITL GROUP KÍNÁLATA CÉGEK SZÁMÁRA 

SOFT SKILLEK- MIÉRT NÉLKÜLÖZHETETLEN FAKTOR? 

Történjen a munkahelyünkön,vagy állásinterjúk során, netán egy ígérkező előléptetés megtárgyalása során, a soft skill kifejezés megkerülhetetlen fogalommá nőtte ki magát, amely mindinkább beférkőzik mindannyiunk életébe. Kulcsfontosságú megértenünk,mit takar valójában a kifejezés, de még inkább lényegesebb tisztában lennünk azzal, miért és hogyan érdemes fejlesztenünk ezen készségeket. Nem véletlen, hogy az átlagos érdeklődővel összevetve a cégvezetők 20%-kal több időt áldoznak elsajátításukra (lásd a Linkedin 2020-as munkahelyi tréning jelentését). 

SOFT SKILLEK – ÉRTÉK A FOGALOM MÖGÖTT

Hogy egyszer s mindenkorra megértsük, miben rejlik a ,soft skillek” lényege, célszerű máris összevetnünk őket ellentettjükkel. Ha a ,,hard skillek” kifejezést a tudáshoz és a professzionális készségekhez társítjuk, úgy a ,,soft skillek” halmazában  személyes tulajdonságaink és viselkedésünk jellemzői sorakoznak fel. Úgy is gondolhatunk rájuk, mint személyiségvonások és közvetítői készségek, amelyek meghatározzák, hogyan építjük fel emberi kapcsolatainkat, és hogyan navigálunk azokban. A soft skillek témaköre a szociológia érdeklődését is felkeltette: érzelmi intelligenciánk, azaz EQ-nk alappillérét képezik, amelyek az IQ-val párosulva nyújtanak átfogó körképet szellemi kvalitásainkról.

Ha bonyolultnak találjuk ezeket a definíciókat, néhány példán keresztül máris világossá válik számunkra, mely készségek alkotják a soft skillek körét. A LinkedIn Global talent trends összegzése alapján kiemelt helyen szerepel a kritikus gondolkodás, a jó problémamegoldó készség, a csapatmunka és a vezetői készségek birtoklása, amelyek nem csupán a legismertebb alapvető soft skillek, hanem egyben azon kompetenciák is, amelyeket a jelentkezők leginkább előszeretettel tüntetnek fel önéletrajzukban. Ezek a készségek már önmagukban jól mutatják, miért is hatalmas előny jól bánni a ‘’soft skillek” tárházával, ugyanakkor a listán olyan meglepően izgalmas elemek is feltűnnek, mint az interkulturális folyékonyság, a professzionális íráskészségek, a szónoki/nyilvánosság előtti beszéd vagy a munkaetika

MIÉRT NÖVEKSZIK A SOFT SKILLEK BEFOLYÁSA A MUNKAHELYEKEN? 

Nem csupán a világunk, de munkahelyi univerzum is egyre inkább összetettebbé válik, a kihívások pedig jelentősen megszaporodtak az elmúlt időszak során -napjaink egyik legnépszerűbb vívmánya, a home office intézménye is több szempontból állította a munkaadókat váratlan helyzetek elé. 

Akár alkalmazottként, akár munkaadóként dolgozunk, egyre és egyre több készségre kell szert tennünk ahhoz, hogy versenyképesek maradjunk. Ugyanakkor míg az mindenki számára világos, hogy ismereteink naprakészen tartása és kompetenciánk fejlesztése miért nélkülözhetetlen, a soft skillek rohamosan növekvő fontossága nem mindig könnyen észrevehető.

Ha egy alkalmazott nehezen boldogul az Excel használatával, annak következményei igen szembeötlőek- de ha a probléma a csapatmunka, vagy a nyilvános beszéd terén jelentkezik, a teljesítmény és a végzett munka hatékonyságának csökkenését sokkal nehezebben vezetjük vissza a kiváltó okhoz– noha azt bizonyára magunk is észleljük, hogy az adott munkavállalónak nem sikerül kihozni  a legtöbbet képességeiből. A folyamat egyre hangsúlyosabbá és világosabbá válik, kiváltképp azután, hogy egyre több kutatás mutat a soft skillek és a munkateljesítmény növekedése közötti egyenes arányosságra.

A KUTATÁSOK IS MEGERŐSÍTIK A SOFT SKILLEK FONTOSSÁGÁT

A LinkedIn csak egyike azon weboldalak, vállalkozások és blogok hosszú sorának, amelyek évről-évre beszámolnak jelentéseikben azon finom készségek bővülő köréről , amelyeket a vállalatok leginkább keresnek a leendő munkatársakban, beszámolva arról is, milyen előnyöket biztosítanak a HR szakemberek, vezetők, valamint a munkavállalók számára.

Figyelemre méltó, ha vetünk egy pillantást a 2020-ban leginkább keresett ,,hard skillek” és ,,soft skillek” listájára, miszerint utóbbiak folyamatosan változnak a prioritások és a fókuszpontok eltolódásának függvényében.

Az Amerikai Egyesült Államok Munkaügyi Minisztériuma szerint a munkaadók figyelme egyre inkább a soft skillek felé fordul. Ha toborzási szempontból tekintünk a soft skillekre, a Burning Glass kutatása úgy találta, hogy háromból legalább egy álláshirdetésben szerepelt a jelentkezési feltételek között valamilyen soft skill. A National Association of Colleges and Employers felmérése arra is rámutatott, hogy a vezetői készségek és a csapatmunkában való részvételi képesség különösen értékesnek bizonyulnak. A HR specialisták és munkaadók számára a soft skillek felmérése és felismerése rendkívüli jelentőséggel bír.

A teljesítmény növelését célzó vállalati tréningek kapcsán a LinkedIn Workplace Learning jelentése abszolút prioritásként említi a soft skilleket a fejleszteni kívánt kompetenciák között. Mindezt a feltételezést pedig az új 2020-as jelentés is megerősíti. Nem csupán a tehetséggondozó trénerek koncentrálnak elsősorban a soft skillek építésére, hanem a menedzserek is, akik az átlagoshoz képest 30%-kal több időt fordítanak elsajátításukra. Mindezekből világossá válik, miért is létfontosságú a menedzserek és a vállalati teljesítmény szempontjából szert tenni a soft skillekre és rálelni fejlesztésük leghatásosabb módjára.

importanza soft skills

SOFT SKILLEK- EZÉRT FONTOSAK A MUNKAVÁLLALÓKNAK ÉS A MENEDZSEREKNEK  EGYARÁNT

A hard skillekkel ellentétben a soft skillek nem csupán egy szűk szakterületen nélkülözhetetlenek, ezért minden munkavállaló számára komolyt előnyt jelentenek szakértelemtől és pozíciótól függetlenül. Ahhoz,hogy motivációt biztosítsunk elsajátításukhoz, kezdésképp  hatékony stratégia lehet a soft skillek képezte előnyök pozitív hatásaira felhívnunk a munkavállalók és vezetők figyelmét.

Ami a munkavállalói nézőpontot illeti, a fő célkitűzés szintén a másokkal való eredményes közös munka– nem véletlen, hogy a Világgazdasági Fórum szerint a soft skill-ranglista első 10 helyezettjéből 4 a kapcsolatépítési kompetenciához köthető, úgy, mint a jó kommunikációs készség, az együttműködésben és csapatmunkában való jártasság, amelyek révén a kollektív munka jobb eredményre vezet, mint csupán az egyes egyéni teljesítmények összeadása.

Mindemellett a vezetőktől sem várhatjuk el, hogy folyamatos felügyelet alatt tartsák a munkavállalókat. Az olyan készségek, mint a kritikus gondolkodás, a jó problémamegoldó- és döntéshozatali képességek abszolút nélkülözhetetlenek ahhoz, hogy igazán önállónak és megbízhatónak tűnjünk mások szemében. Jóllehet, az esetek többségében tapasztalati úton teszünk szert a fenti készségekre, a munkahelyünk szempontjából sokkal előnyösebb lehet, ha mindez a ,,hibázva tanulás” folyamatát megkerülve zajlik.

Hasonlóképp fontos, hogy a vezetők is rengeteget előnyre tehetnek szert soft skillek révén. A Harvard által végzett kutatás arra az eredményre jutott, hogy a vezető beosztásban dolgozók 91%-a gondolja úgy, hogy az együttérzés kulcsfontosságú a vezetési készségek eredményes gyakorlása szempontjából. A szociális intelligencia és az empátia szintén erős befolyásoló tényezők a munkavállalókkal fenntartott viszony javítása céljából: ha a vezetők jól tudnak kommunikálni, úgy mind a konfliktusok, mind a félreértések száma jelentősen csökkenhet, sőt, a projektek és kezdeményezések is nagyobb eséllyel vihetőek sikerre.

SOFT SKILLEK- AZ ÉRTÉKELÉS JELENTŐSÉGE 

Ha a soft skillek nélkülözhetetlenek,úgy értékelésük is az, amelynek révén hatékony visszajelzést adhatunk róluk úgy, hogy jobban megérthessük őket. Mindazonáltal tudnunk kell,hogy a soft skillek nem csupán jól hangzó szavak az önéletrajzból: noha könnyen állíthatjuk magunkról, hogy kiváló vezetők és csapatjátékosok vagyunk,mindezt bizonyítani is a menedzserek és HR szakemberek előtt már jóval nehezebb. Jóllehet, a jelentkezők finom készségeinek felmérése híresen nagy kihívásokat tartogató feladat, ugyanakkor rendkívüli módon megtérül.

SOFT SKILLEK – EZÉRT MÉRJÜK FEL ŐKET

Milyen hasznunk származhat a soft skill felmérésből? Mindenekelőtt fontos tudnunk, hogy a toborzásban jártas szakemberek 91%-a egyetért azt illetően, hogy a recruiting világában a soft skilleké a jövő.

Néhány bekezdéssel feljebb arra koncentráltunk, miért különösen fontos és előnyös a munkavállaló számára, ha fejlett soft skillekkel rendelkezik- ebből pedig az következik, hogy mi magunk is jól járunk, ha olyan jelentkezőket választunk, akik már magas szintű soft skillekkel érkeznek. Ezt a stratégiát követve nem csak időnket, de a tréningre szánt pénzügyi keretünket is hatékonyan megtakaríthatjuk, ráadásul sokkal valószínűbb, hogy olyan jelentkezőre lelünk, aki már jól fog tudni illeszkedni a vállalati struktúrába. Ha vezetőként időt áldozunk erre az egyszerű, de rendkívül hasznos extra lépésre, azzal hatékonyabban sikerülhet a céljainkhoz maximálisan illeszkedő pályázókat kiválasztani. 

Létezik egy olyan cég, amelyik kifejezetten a soft skillekre alapozza a toborzási stratégiáját. A Shell selects olyan jelentkezők felé nyit, akik az innováció vezetőivé válhatnak, és megkérdőjelezik a fennálló “status quo”-t, mert a korábban elfogadott konszenzus nem mindig vált a siker kulcsává. 

Ugyanakkor feltérképezni a munkatársak által birtokolt soft skill eszköztár szintjét a vezetők számára is hasznos eszköznek bizonyulhat. Ez a feladat nem vegyíthető össze a kollégák felügyelésében, miközben munkájukat végzik. Egy vezető számára lehetetlenség mindent szem előtt tartani, és természetesen előfordulhat, hogy eltérően viselkedünk egy szigorú felügyelő tekintet alatt. A soft skill felmérés specifikus és rendkívül értékes információkat juttathat a rendelkezésünkre: mind cégünk gyenge pontjait, mind legkiemelkedőbb erősségeit illetően . Az együttműködés hiánya és az eredményes csoportmunka elmaradása jelentősen lassíthatja projektjeink előrehaladását. Ezzel párhuzamosan a vezetői és döntéshozó készségek megfelelő egyensúlyban tartása a csapatjátékosi képességek fejlesztésével kitűnő támpontot jelenthet a teljes kollektíva eredményesebbé tételének céljából.  

SOFT SKILLSEK – ÍGY ÉRDEMES FELMÉRNI 

Ahogy azt a  LinkedIn Global Trend 2019-es jelentése is mutatja, a soft skillek felmérése valóságos kihívás: a felmérésben részt vevő vállalatok 57%-ának komoly nehézséget okozott képet nyerni a munkavállalók soft skilljeit illetően. Mindez vitathatatlanul elzárkózásra készteti a vállalatokat arról,hogy formálisan is belefogjanak a munkatársak soft skilljeinek feltérképezésébe, csupán 41%-uk rendelkezik kialakított struktúrával a munkavállalói soft skillek kiértékeléséhez. 

A sikeres soft skill felméréshez számos út vezet, ugyanakkor mindegyikük figyelemre méltó előnyöket és hátulütőket tartogathat. A leginkább preferált módszerek között mindenképp érdemes megemlítenünk a viselkedéselemzést, a testbeszéd értelmezését, illetve a szituációs feladványokat, mint a legnépszerűbb alternatívákat..  

Ne feledjük azonban, hogy a fenti módszerek gyakran nem hoznak kielégítő eredményt, így még inkább elveszik a toborzó kollégák kedvét a munkatársak soft skilljeinek felmérésétől, és minden olyan törekvéstől, amely a vállalaton belüli soft skillek értékelésére irányul. A teszten való részvételre felkért alkalmazottak erőltetett választ adhatnak, elfogultságot generálva a kiértékelést végző kutatók részéről, de az is előfordul, hogy a kapott válaszok túl általánosak, ellehetetlenítve a komparatív értékelést.

soft skills assessment eng

Technólogia-alapú értékelés szintén igen előnyösen segítheti munkánkat, ugyanakkor jó, ha tudjuk, hogy ez a módszer az egyelőre legkevésbé alkalmazott, jelenleg is fejlesztés alatt áll, így némi ellenállásba is ütközhet. Mindezek ellenére könnyen előfordulhat,hogy épp ezt a megközelítést fogjuk a legérdekesebbnek találni, akkor is, ha a szoftverhasználat miatt, ami sokak számára túlságosan bonyolultnak és újszerűnek hathat, néhányan kevésbé érezhetik magukat kényelmesen használata során. Tudnunk kell azonban,hogy , ez a módszer nem csupán a felmérést könnyíti meg, de a kapott eredményeket is könnyebben használhatóvá teszi. 

A legérdekesebb módszerek egyike a  játékalapú megközelítés. A módszer legfőbb célkitűzése az unalmas, megszokott értékelési módszerek innovatív átformálása, azok szórakoztató és lelkesítő köntösbe öltöztetése. A  speciálisan az Accelium igényeire kidolgozott szoftvernek és a precíz módszereknek valamint a kifejezetten a résztvevőkre szabott ,,játékoknak” köszönhetően, , a szakemberek számára lehetőség nyílik a hatékony, összevetésre és specifikus adatok kinyerésére a soft skillek terén. Természetesen a szakértőknek továbbra is fontos szerep jut a játékalapú felmérésben: a magyarázatok biztosítása, a játékvezénylet, illetve az analizálás rendkívül komoly részvételt igényelnek. 

KEZDŐPONT- INNEN LÉPJÜNK A VERSENYKÉPES TELJESÍTMÉNY FELÉ

A soft skill felmérés kiváló kiindulási pontot biztosíthat a teljesítménynövelés felé. Az előkészítő munka itt is hasznos lépés lehet: ahogy korábban már elhangzott, a gyengeségek és az igazán erős pontok tisztázása, olyan eszközt ad a vezetők kezébe, amellyel mind önmagukból, mind a munkavállalókból a maximumot hozhatják ki, sőt, a legtehetségesebb jelentkezőket is sikerrel választhatják ki. Mindez már önmagában is az erőfeszítések megtérülésével kecsegtet, az igazi cél azonban továbbra is az értékelés, mint irányadó vonalként történő alkalmazása kell, hogy legyen számunkra.

A csapat problémáinak megoldására való törekvés igazán értékes momentum a vezetők számára: ha cégünk versenyképességét szeretnénk erősíteni, mindenképp érdemes kihasználni. A végső kitűzött célunk a tréning, a tanulás, soft skill fejlesztés legyen! 

SOFT SKILL FEJLESZTÉS VEZETŐKNEK ÉS ALKALMAZOTTAKNAK 

Növekvő fontosságukkal párhuzamosan a soft skillek egyre több kiaknázható lehetőséget jelentenek, így a vállalkozásoknak mindenképp érdemes fejlesztésükbe fektetni. Mindezek ellenére sokan a mai napig kétkedve fogadják a soft skillek fejlesztését célzó tréningek ötletét: tényleg megtérül, valóban lehetséges fejleszteni őket?

EZÉRT FOGJUNK NEKI MIELŐBB A SOFT SKILL TRÉNINGNEK

A soft skill tréningek még nem képezik a legelterjedtebb módszerek törzsét, ugyanakkor rendkívül sok előnyt kínálhatnak a vállalkozások számára. Korábban már szót ejtettünk a soft skillek egyedülálló fontosságáról, amelyek növekvő szerepe egyértelműen arra mutat, hogy egyre nagyobb érdeklődés és igény mutatkozik fejlesztésük iránt.

Szerencsére számos kutatásnak köszönhetően igen sok specifikus adat áll már rendelkezésünkre,  amelyek kapcsolatot vélnek felfedezni a kiváló soft skillek és a munkahelyi teljesítmény között (Izadikhah et al., 2010). Következtetésképp fontos, hogy minél több munkatársunk törekszik a soft skillek fejlesztésére, annál inkább pozitív, ösztönző attitűdöt öltenek majd fel a munkahelyi környezetben.

A soft skill tréning a vezetők számára is hatékony befektetés lehet: a legjobb vezetők is válhatnak még jobbá, ha készségeik fejlesztését folyamatosan szem előtt tartják. A soft skillek különösen a jobb döntéshozatali és problémamegoldó készség kapcsán létfontosságúak a vezetők számára  (Weber et al. 2009). Mindennek révén minél inkább erősek a soft skilljeink, annál erősebbé válhat cégünk teljesítménye. 

A Boston College, a Harvard, valamint a Michigan-i Egyetem 2017-es közös tanulmánya figyelemre méltó bizonyítékokat tárt fel a soft skillek fontosságának tekintetében.  A tanulmány szerint a soft skill tréning akár 12%-kal is növelheti a produktivitást és a kitartást problémamegoldó és kommunikációs készségek terén, ami 250%-os megtérülési rátát jelent. 

A Deloitte 2016-os Global Human Capital Trends jelentése megerősítette ezeket az eredményeket, továbbá úgy véli, hogy a soft skill tréning hatékony eszközt adhat a kezünkbe a sikeres vállalati kultúra felépítéséhez. 

SOFT SKILL TRÉNING- KÉTSÉGEK

Természetesen a soft skilleket célzó tréningeknek számos kétséggel kell megküzdeniük. A vezetők, különösen a kis cégek esetében, jogosan találják szembe magukat a kérdéssel, miért az ő felelősségük a fejlesztés. Az anyagi vonzat mellett a befektetés megtérüléséről is garanciákat szeretnének kapni. Miért éri meg egy kis-vagy középvállalkozásnak úgy döntenie, hogy a soft skill tréningek felé lép? 

A kérdésfelvetés logikus. A soft skillek fejlesztésének összekapcsolása a teljesítmény növelésével újszerű elem: ennek révén, mint minden új kutatási eredménynek, időre van szüksége, hogy megalapozza a gyakorlatát, megszokottá váljon. A Tanulás & Fejlődés területén a hard skill orientáltság az általános választás,  mert a feltételezett eredmény közvetlenebb, így sokaknak fontosabbnak tűnhet. Az évek során ez a norma vált a megszokottá a legtöbb vállalkozás számára, hogy elkerüljék a befektetést a munkatársak soft skill tréningjeibe és azok arányos fejlesztésébe. 

Ennek következményképp a túlságosan nagyfokú támaszkodás a technikai és menedzselési készségekre egyértelműen azt a veszélyt hordozza magában, hogy az emberi és soft skillek feláldozása a hard skillek javára nagyon komolyan rossz hatással lehet a vállalatok hosszútávú teljesítményére (Muzio et al., 2007)

Mindezek felett, amennyiben csupán a hard skill fejlesztésre fókuszálunk, úgy csupán összpontosítási készségünket szűkítjük le az egyes feladatokra, és szabálykövetőbbé válunk, de kevésbé nyílik lehetőségünk kapcsolatépítő és kezdeményező készségeinkbe invesztálni.

Végeredményül tehát nem mondhatjuk, hogy soft skill felmérés hiányában a vállalkozásokra a csőd várna, azonban ha megragadjuk a lehetőséget, és okosan kihasználjuk a benne rejlő lehetőséget, a befektetésünk nagy nyereséget hozhat számunkra. A bizonyítékok sokasága szinte körülvesz minket: a hatékonyság következményszerű növekedése, vállalkozásunk számára is meghozhatja a kívánt eredményt, és amely minden sikeres vezető számára prioritás: a jobb teljesítményt. 

“A soft skill felmérés újdonság a szakmában, és néhányan még szkeptikusan állhatnak a módszerhez. Szakértőként azonban teljesen meg vagyok róla győződve,hogy kiváló lehetőség a vállalatok számára.”  

Szlavitsek Szilvia,az ITL Group Képzési és Vállalati Rendezvényeinek Vezetője, az Accelium Izrael magyarországi Központjának Vezetője

INNOVATÍV TRÉNING LEHETŐSÉGEK

Az értékelés területén szintén számos új, különösen vonzó technológia áll már a rendelkezésünkre. A tanulási fázis gamifikációs alapon történő újraszervezése rendkívül gyorsan hódít teret. A fárasztó előadások és túlságosan sekélyes tréningek manapság nem jelentenek versenyképes lehetőséget a munkatársak képzésére, így helyettük érdemes hatékonyabb módszerekhez nyúlnunk. Érdemes azonban szem előtt tartanunk, hogy az effektív képzési módok kidolgozása nagy valószínűséggel azért is bizonyul ilyen nehéz feladatnak, mert a soft skill tréningek kapcsán még nem alakult ki szilárd gyakorlat a szakemberek körében, ugyanakkor bármennyire is furcsán hangzik, a játékok jelenthetik a valódi áttörést. Számos kutatás tűzte ki céljául ezen elmélet bizonyítását, sikerrel járva.

accelium graph

Az  Accelium olyan cég, amely teljes egészében a játékalapú módszerre építi stratégiáját. A cég, több másik vállalattal karöltve, elkötelezett aziránt, hogy minél szélesebb teret biztosítson az innovatív módszerek elterjedésének, illetve azok folyamatos fejlődésének, különösen a diákok, valamint a kis-és középvállalkozások sorában. Számos nagyvállalat szintén felismerte már a soft skill értékelés lényegességét, önálló rendszereket  és platformokat létrehozva, hogy a lehető leghatékonyabb módszerrel kaphassanak átfogó képet róluk. A neves L’Oréal is egyike azon vállalatoknak, akik hisznek abban, hogy a gamifikált alapú megközelítés a valódi kulcs a sikeres fejlődéshez. 

“A kulcselem, amellyel a L’Oréal dolgozóit kovácsoljuk össze, a játék” – 

Éric de la Tour, a Business Excellence ügyvezető igazgatója

JÁTÉKALAPÚ ÉRTÉKELÉS ÉS TANULÁS: INNOVATÍV MEGKÖZELÍTÉS A SOFT SKILLEK VILÁGÁBAN

A  munkavállalók soft skilljeinek kiértékelése és fejlesztése könnyebben kivitelezhetőbb és élvezetesebb lehetőséggé válhat a játékalapú megközelítésnek köszönhetően. Az Accelium a szektor úttörő vállalatai közé tartozik,  és az innovatív módszer büszke támogatója. 

AZ ACCELIUM MÓDSZERE

Az Accelium módszertana 1994-ben született meg egy játékszakértői csoport jóvoltából, amikor sakkmentori tapasztalataikat igyekeztek kiterjeszteni a stratégiai játékok terére, életre hívva egy egyetemesen hozzáférhető hatékony tanulási eszközt. A cég azóta több, mint 4 millió tanulóhoz és 10 ezer tanárhoz és szakemberhez jutott el.

Habár az Accelium játékalapú szolgáltatásokat kínál, módszereit  maximálisan komoly tudományos megközelítés alapján dolgozta ki.  Az Accelium játékra épülő módszerét számos összehasonlításon alapuló kutatásban vetették alá tesztelésnek: a neves Columbia Egyetem oktatója, Donald Green professzor vizsgálata szintén igazolta, az Accelium által kidolgozott módszer rendkívüli hatékonyságát.  

Egy formabontó keverék, agyafúrt feladványok, a játékelméleti szakértők által megálmodva,  a minőségi élményt pedig az eszközök és szakembereink biztosítják. 

Accelium Technology EN from Accelium on Vimeo

AZ ITL GROUP KÍNÁLATA CÉGEK SZÁMÁRA

szilvia szlavitsek

Az ITL Group úgy gondolja, hogy az Accelium módszerében, minden tekintetben különleges és innovatív lehetőség rejlik a HR szakterület számára. A lehetőség gyakorlatba ültetését Szlavitsek Szilviának köszönhetjük, az ITL Group Képzésért és céges rendezvényekért felelős vezetőjének, aki az Accelium képviselője és az Accelium Israel Partnere.

Az ITL Group az Accelium módszeren alapuló célzott szolgáltatásokat kínál. Új perspektívákat nyújt, innovatív szervezeteknek és egyéno érdeklődők számára.  Örömmel segítünk,ha modern és gyakorlatias értékelési és fejlesztési rendszert keres!

Az ITL Group a következő szolgáltatásokban tud  kiemelten segítséget nyújtani: 

  • Accelium Pro: Magával ragadó vállalati tréningprogram, amely csoportos workshopokat, érdekes játékokat, négyszemközti meetingeket, és coaching szolgáltatást kínál. Hatékonyan segítséget nyújt a munkavállalók  gondolkodásmódjának, problémamegoldó és döntéshozatali készségeinek fejlesztésében.
  • Accelium felmérés: Az Accelium által kínált legfejlettebb technológia, amely valós képet nyújt arról, miképp gondolkoznak és cselekszenek a munkavállalók a szervezeten belül.
  • Játékalapú toborzás:  folyamatosan teret hódító toborzási metódus, amely segít megtalálni a legmegfelelőbb jelentkezőket. A játékalapú teszt többdimenziós értékelést biztosít minden kitöltő készségeiről. 

Ha ezen szolgáltatások felkeltették az  érdeklődését, lépjen velünk közvetlenül kapcsolatba még több információért!

“A soft skill felmérés, a toborzás és képzés sokak számára újdonság, ugyanakkor a HR világában központi szerepet vívott ki magának. Ha az általunk vallott innovatív és hatékony módon  hozzuk közelebb a cégekhez, akkor az sorsfordító lehet számukra.”

Szlavitsek Szilvia,az ITL Group Képzési és Vállalati Rendezvényeinek Vezetője és az Accelium Magyarországi Központ Vezetője

Back To Top